Tidligere resultater
2009 resultater

Level 1 (Mix) 1. Lyngby A
2. NH Bornholm A
3. Lyngby B
4. NH Bornholm B
5. Ishøj B
6. Himmelev B
7. Sydstevns C
8. Ishøj A
9. Him.lev-Sydstevns

Level 2 (Mix) 1. Ishøj C

2. Bogø B
3. Bogø C

Level 2, åben (Mix)
1. Hundested A
2. Hundested C

Level 3 (Mix)
1. Bogø A
2. Ishøj D
3. Bogø D
4. Ubberud A
5. NH Bornholm D
6. NH Bornholm C

Level 3, åben (Mix)
1. Hundested B
2. KV61 B
3. KV61 A
4. Roskilde C
5. Lyngby C
6. Himmelev A
7. Himmelev C

Level 4 (Drenge)
1. Ishøj F
2. Sydstevns A
3. Roskilde C

Level 4 (Piger)
1. Lyngby D
2. Roskilde D
3. NH Bornholm

Level 5 (Drenge)
1. Lyngby E
2. Ishøj J (piger)
3. Ishøj I (piger)

Teen 2 U15 (Drenge)
1. Roskilde A
2. Roskilde B
3. Ubberud A

Teen 2 U15 (Piger)
1. Roskilde C
2. Lyngby B
3. Roskilde D
4. Himmelev A
5. Lyngby A
6. Sydstevns A
7. Sørby A
8. Sørby

2010 resultater

level 0-1-1 åben
1. Ishøj B
2. Årby A
3. Enghave A
4. Ishøj A

level 2:
1. Jels A
2. Lyngby F
3. Lyngby A
4. Ystad B
5. Lyngby B
6. Himmelev A
7. Ubberud C
8. Ishøj C
9. Ishøj D
10. Ystad A
11. Hundested A

level 3
1. Lyngby C
2. Enghave B
3. KV61 C
4. Lyngby D
5. Ishøj F

level 3 åben:
1. Hundested B
2. Sorø A
3. Lyngby E
4. Enghave C
5. Årby B
6. Hundested C
7. Himmelev B

Level 4-5:
1. Ishøj H
2. KV 61 A
3. Ishøj I
4. Ishøj G
5. Hundested D
6. Ubberud B
7. KV 61 B
8. Jels A
9. Ubberud A

Teen 1-2:
1. Sorø A
2. Ishøj A
3. Ishøj B
4. Sydstevns A
5. Årby A
6. Himmelev A
7. Himmelev B

2011 resultater

Level 0
1. Ishøj A
2. Vestsjælland A
3. Ishøj B

Level 1
1. VK4000 D
2. Enghave VK A
3. Vestsjælland D
4. VK4000 B
5. Aarby GF A (åben)
6. VK4000 A

Level 2
1. Ubberud A
2. Enghave VK B (åben)
3. Vestsjælland F
4. Enghave VK C (åben)
5. Vestsjælland E
6. Ishøj F
7. Ubberud B
8. Vestsjælland I
9. Rosenlund VK A

Level 3
1. Jels A
2. Vestsjælland G
3. Jels B
4. Vestsjælland J
5. Hundested A
6. Ishøj I
7. BRH A
8. Vestsjælland H
9. Rosenlund VK B

Level 3, åben
1. Enghave VK D
2. BRH B
3. Hundested B
4. KV61 A
5. VK4000 D
6. Aarby GF B

Level 4
1. Grøndal EV B
2. Sorø A
3. BRH C
4. Grøndal EV A
5. Jels C
6. BRH D

Teen 2 DU13
1. Ubberud A
2. Hundested A
3. Jels C
4. Vestsjælland C
5. Jels A
6. Jels B
7. Ishøj C
8. Aarby GF A

Teen 2 HU14
1. Hundested B
2. Ubberud B

Teen 4 HU14
1. Ishøj D
2. Grøndal EV
3. Bogø A
4. Vestsjælland

Teen 4 DU15
1. Ishøj
2. Grøndal EV
3. Frederiksberg
4. Vestsjælland
5. KV 61

2012 resultater

Resultater fra 2012

Level 0-1
1. Ishøj B
2. Ishøj A level 0
3. Vestsjælland B
4. Hundested A
5. Hundested B
6. Enghave A
7. Vestsjælland B

Level 2
1. Bogø B
2. BRH D
3. Ishøj C
4. Hvidovre A
5. Amager VK A
6. Enghave B
7. VK 4000 A
8. BRH C
9. Hvidovre B
10. Vestsjælland C
11. Bogø A
12. Hundested E
13. Vestsjælland E

Level 3: Mix
1. Vestsjælland I
2. Vestsjælland J
3. Vestsjælland G
4. Vestsjælland H
5. Rosenlund A
6. Ishøj E
7. Vestsjælland K
8. Ishøj D
9. Rosenlund B
10. Vestsjælland F
11. VK 4000 B
12. VK 4000 C
13. Hvidovre X

Level 3, åben: Mix
1. Enghave D
2. Amager B
3. BRH B
4. BRH A
5. Ubberud A
6. Enghave C

Level 4: Mix
1. Vestsjælland L
2. Hundested C
3. Ishøj G

———————
Teen 2 mix
1. Hundested B
2. Årby A
3. Sorø
4. Frederiksberg A
5. Årby B
6. BRH A
7. Årby C
8. Rosenlund B
9. Rosenlund A

———————
Volleyball Piger
1. Vestsjælland A
2. Ishøj A
3. Vestsjælland B

Volleyball Drenge
1. Vestsjælland D
2. Ishøj B HU16
3. Ubberud B HU14

2013 resultater

Kids- og teenvolleytræf 2013

Rækkeoversigt:

Kids level 1
1. Ishøj A
3. Ishøj B
4. Vestsjælland B
5. Hvidovre B
6. Hundested A
7. Hvidovre A
8. Vestsjælland F
9. Vestsjælland G
10. Vestsjælland A

Kids level 2
1. BRH B
2. Farum-Holte
3. AFG Volley A
4. BRH D
5. Vestsjælland H
6. Vestsjælland D
7. Vestsjælland C
8. Bogø B
9. Vestsjælland I
10. Hundested C
11. Hundested B
12. Bogø A

Kids level 3
1. Enghave B
2. Enghave C
3. Hvidovre D
4. Bogø C
5. BRH A
6. Amager B
7. Amager A
8. Årby A
9. Vestsjælland E

Kids level 4
1. Ishøj D
2. Rosenlund A
3. Ishøj E
4. Rosenlund B
5. BRH C
6. Hvidovre F
7. Hvidovre E

Teen 2 DU14
1. Amager A
2. Vestsjælland C
3. BRH B
4. Enghave D
5. Amager C
6. Rosenlund C
7. Vestsjælland I
8. Enghave C – teen 1
9. Amager E
10. Rosenlund D
11. Amager B
12. Vestsjælland D
13. Vestsjælland F
14. Vestsjælland G
15. Ishøj B
16. Tåstrup C
17. Årby C – teen 1
18. Årby D – teen 1

Teen 2 HU14
1. Ishøj E
2. Amager D
3. Vestsjælland B
4. BRH A
5. Hundested A
6. Ishøj F
7. BRH C
8. Vestsjælland J
9. Ishøj A – teen 1

Teen 2 DU16
1. Årby A
2. Enghave E
3. Årby B
4. Taastrup B

2014 resultater

Level 1 – mix
Ishøj F
Hundested A
Vestsjælland A

Level 2 – mix
1. Ubberud B
2. Sørby A
3. Vestsjælland C
4. VK 4000 A
5. Hundested B
6. Vestsjælland B
7. Bogø A
8. Ubberud A
9. Bogø B
10. Vestsjælland D
11. Ishøj H
12. Ishøj G

Level 3 – mix (ingen over 4.klasse)
1. Bogø D
2. Ishøj I
3. Ishøj J
4. Bogø C
5. Hvidovre A
6. Hvidovre B

Level 3 åben – mix
1. VK 4000 B
2. Farum/Holte A
3. Amager VK A
4. Farum/Holte B
5. Sørby B
6. Vestsjælland E
7. Vestsjælland H
8. Vestsjælland G
9. Vestsjælland T
10. Farum/Holte C
11. Vestsjælland F

Level 4 – mix
1. Bogø F
2. Amager VK B
3. Hvidovre C
4. Farum/Holte D
5. Bogø E
6. Hvidovre D

Teen 1 mix (ingen over 8.klasse)
1. Vestsjælland I
2. Ishøj E
3. Taastrup A

U14 piger
1. Amager VK C
2. Vestsjælland K
3. Ishøj B
4. Ishøj C
5. Enghave A
6. Enghave D
7. Vestsjælland L
8. Enghave B
9. Vestsjælland J
10. Enghave C
11. Vestsjælland M
12. Hvidovre E
13. Vestsjælland O

U14 drenge
Enghave E
Ishøj D

U16 drenge
1. Vestsjælland R
2. Vestsjælland S
3. Ishøj E
4. Vestsjælland Q
5. Ishøj A

U16 piger
1. Vestsjælland P
2. Rosenlund A
3. Taastrup B
4. Sørby C
5. Sørby D

2015 resultater

Level 1 – mix
Ishøj D
Sørby A
Vestsjælland A

Level 2 – mix
Vestsjælland B
Taastrup A
Vestsjælland D
Vestsjælland C
Hundested A
Ishøj A
Hundested B
Bogø A

Level 3 – mix (ingen over 4.klasse)
Ishøj B
Sørby B
Bogø B
VK 4000 A

Level 3 åben – mix (ingen over 6.klasse)
Vestsjælland F
Sørby C
Taastrup B
Vestsjælland E
Ishøj C
Hundested D
Vestsjælland G
VK4000 C
Hundested C
VK4000 B

Level 4 – mix
Bogø C
Vestsjælland H
Vestsjælland I
Sørby D
Bogø D
Bogø E

Teen 1 mix (ingen over 8.klasse)
Taastrup C
Ishøj F
Ishøj E
Ishøj G

U14 piger
Ishøj H
Ishøj I
TIK D
VK 4000 D

U14 drenge
Ishøj J
VK 4000 E

U16 piger
Ishøj K
Taastrup E
Taastrup F

2016 resultater

Level 1 – mix
1. Farum-Holte A
2. Ishøj I
3. Sørby A
4. Vestsjælland C
5. Vestsjælland B

Level 2 – mix
1. Vestsjælland F
2. Vestsjælland G
3. Bogø A
4. Vestsjælland H
5. Farum-Holte C
6. Sørby B

Level 3 – mix (ingen over 4.klasse)
1. Vestsjælland  I
2. Ishøj F
3. Bogø B
4. Ishøj G
5. Ishøj H

Level 4 – mix
1. Ishøj E
2. Sørby C
3. Rosenlund B
4. Hundested A

Teen 1 mix (ingen over 8.klasse)
1. Bogø  C
2. Bogø E
3. Enghave A
4. Bogø D
5. Taastrup IK A
6. Vestsjælland/Sørby A

U14 drenge
1. Vestsjælland N
2. Bogø F
3. Vestsjælland M
4. Taastrup IK C
5. Rosenlund C
6. Toreby A
7. Ishøj A
8. Ishøj B

U14 piger
1. Taastrup IK B
2. Vestsjælland J
3. Vestsjælland L
4. Vestsjælland K
5. Ishøj D
6. Ishøj C

U16 piger
1. Taastrup IK D
2. Toreby D
3. Toreby C
4. Toreby B

2017 resultater

Level 0 og 1
1 Farum-Holte A
2 Sørby A
3 Vestsjælland A

Level 2
1 Ishøj A
2 Farum-Holte C
3 Farum-Holte B
4 Sørby B
5 Vestsjælland B
6 Ubberud IF A
7 Hundested A
8 Ubberud IF B
9 Vestsjælland D
10 Taastrup IK B
11 Vestsjælland C

Level 3
1 Vestsjælland F
2 Vestsjælland G
3 Rosenlund A
4 Ubberud IF D
5 Farum-Holte E
6 Vestsjælland E
7 Taastrup IK C
8 VK4000 Roskilde A
9 Ubberud IF C
10 RS Rødovre A
11 Farum-Holte D
12 Rosenlund B

Level 4
1 Vestsjælland H
2 Taastrup IK E
3 RS Rødovre B
4 Farum-Holte F
5 Amager B
6 Ishøj B
7 Amager A

DU14 og Teen 1
1 Ishøj F
2 Ubberud IF E
3 Ishøj G
4 Rosenlund C
5 Taastrup IK D
6 VK4000 Roskilde B
7 VK4000 Roskilde D
8 Hundested C
9 Hundested B

HU14 + HU16 + DU16
1 VK4000 Roskilde E HU16
2 Taastrup IK F HU16
3 Ishøj C HU14
4 Taastrup IK G DU16
5 VK4000 Roskilde C HU14
6 Ishøj D HU14
7 Ishøj E HU14

2018 resultater

Level 1 – mix
1. Taastrup IK A
2. Vestsjælland A

Level 2 – mix
1. Sørby A
2. Vestsjælland B
3. Vestsjælland C
4. Farum Holte A
5. Gentofte A
6. Rosenlund A

Level 3 – mix (ingen over 4.klasse)
1. Gentofte D
2. Gentofte B
3. Gentofte C
4. Farum-Holte B
5. Lyngby Gladsaxe A
6. Farum-Holte D
7. Farum-Holte C
8. Ishøj A
9. Vestsjælland D
10. Ubberud B
11. Ishøj G
12. Tåstrup IK B
13. Ubberud A
14. Sørby B
15. Rosenlund B

Level 4 – mix
1. Vestsjælland E (teen 1 mix)
1. Lyngby-Gladsaxe B
2. Frederiksberg B
3. Farum-Holte E
4. Frederiksberg A

U14 piger (Teen 2)
1. Ubberud IF D
2. RS / Ishøj F
3. Rosenlund E
4. Rosenlund C
5. RS / Ishøj E
6. Ubberud IF C
7. Taastrup IK C
8. Rosenlund D

U14 drenge (Teen 2)
1. Vestsjælland F
2. RS / Ishøj B
3. Lyngby-Gladsaxe C
4. Vestsjælland H
5. RS / Ishøj A
6. Vestsjælland G
7. Vestsjælland I

1. RS / Ishøj C (HU16)
1. RS / Ishøj D (DU16)

2019 resultater

Level 2 – mix
Sørby A
Sørby B
Taastrup IK B
RS Rødovre A

Level 3 – mix (ingen over 4.klasse)
RS Rødovre C
Holbæk VK A
Farum/Holte A
Taastrup IK C
RS Rødovre B

Level 4 – mix
Farum/Holte C
Kerteminde A
Farum/Holte B
RS Rødovre D
Ishøj Volley
Taastrup IK D

Teen 1-2
Holbæk VK C HU14
Taastrup IK E DU14
Holbæk VK B DU14
RS Rødovre E HU14
RS Rødovre/ Ishøj D DU14
Taastrup IK G DU16
Rosenlund teen 1

U16 drenge (Teen 2)
Holbæk VK D
Ishøj A
Taastrup IK F
Ishøj B

2021 resultater
Der er ikke skrevet noget endnu